Taşınırken Nasıl Koli Hazırlanır ?

Taşınma süreçlerinde müşterilerimiz ufak tefek eşyaları kendileri paketlemek isterler. Bunun sebepleri titiz müşterilerimiz, taşıma sonrası yerleştirmesi daha kolay olur düşüncesi ile kendi usulleri ve yöntemleri ile eşyalarını paketlemek isterler, bu durumlarda gerekli olan uyarılar ve önerileri yaparak taşıma günü ise tekrar kontrolünü sağlayarak taşımaktayız.

Mutfak Malzemeleri Kolileri

taşıma için kullanılabilir koliler

Mutfak malzemelerinin kolilenmesi ve ambalajlanması için eşyalara göre koli seçilmeli ve kolilenmeye başlanmalıdır.Kırılacak eşyalar, porselenler genellikle daha ağır olan eşyalardır. Bu tür eşyalar için daha kalın olan kolileri tercih etmelisiniz. Ağır olan porselenler bir araya gelince daha fazla ağırlık yapar ve kolinin göçmesine sebep olur. Göçme taşıma esnasında da olabilir bu da koli içerisinde ki tüm eşyaların kırılmasına sebep olabilir. Buna mani olmak için daha kalın olan koliler tercih ederek o kolilerin hazırlanması için doğru şekilde bantlama yapılmalıdır. Yalnız önemli olan aslında, kolilerin üzerine ”kırılacak” yazılmalıdır.

Giysileri Kolileme & Ambalajlama

askılı koliler
askılı koliler

Giysilerinizi kolilenmesi için bir kaç çeşit koli kullanmalıdır. Giysiler içerisinde kolilere kurulabilecek kazak, t-shirt, etek gibi giysileri kolilere koyabilirsiniz. Koli tercihiniz ince kolilerden olabilir. Giysilerin hafif olması sebebi ile ince olan koliler tercih edilebilir. Koli tercihiniz olduğu gibi naylon torbaları da tercih edebilirsiniz.

Birde giysiler için tercih edilmesini önerdiğimiz koliler arasında askılı koliler, dolaplar tercih edilebilir. Bu koliler taşıma esnasında giysilerinizin karışmaması ve deforme olmaması için kullanılabilecek kolilerdir. İstanbul Akdeniz Nakliyat firmamız bu tür kıyafetle için askılı dolaplar tercih eder. Fakat siz taşımada kırılacakları kendim paketlemek istiyorum fakat kıyafetlerin paketlenmesini kendim gerçekleştirmek istiyorum derseniz evden eve nakliyat firmamız askılı dolaplar ile eşyalarınızı taşır.

askılı-dolaplar

Kitaplık ve Çalışma Olası Eşyaları Koli & Ambalajlanması

Kitaplık ve çalışma odası içerinde çok sayıda kitap ve arşiv malzemeleri bulur. Bu tür eşyalar için tercihiniz daha kalın koliler olmalıdır. Bunun sebebi kitapların bir araya gelince oluşturdukları ağırlık ile kolinin göçmesine sebep verebilir. Koliler kalın olmalıdır. Koli üzerine kitap ve arşiv olduğunu belirten bir belirteç bırakmalısınız.

Evden eve nakliyat hizmetinde ufak tefek malzemeleri kendiniz paketlemek isterseniz bu yazımızı dikkatli bir şekilde okuyarak dikkat etmelisiniz. Taşıma süreçlerinde tüm bu işlemleri kendiniz yapmak istediğiniz taktirde İstanbul Akdeniz Nakliyat firmamız personelleri paketlenen tüm eşyaların kontrolünü yaparak eşyaların paketlenmesinin doğru olup olmadığını kontrol ederek doğru yapılmamış veya eksik yapılan ambalaj ve paketlemeyi uygun şekilde düzenler. Taşıma sırasında oluşabilecek hasarı veya kırılmaları engellememektir maksat. Detaylı bilgi ve nakliyat fiyatları için; İletişim