Taşınırken Eşya Ambalajı Nasıl Olmalı?

İstanbul Akdeniz nakliyat firmamız tüm Türkiye’de taşıma talepleri almaktadır. Taşıma taleplerini İstanbul, Antalya, İzmir ve Ankara illerinde şehir içi evden eve nakliyat ve İstanbul, Ankara, İzmir, Ankara çıkışlı tüm Türkiye’de şehirler arası nakliyat hizmetleri veren nakliyat şirketimiz taşıma taleplerini profesyonellikle gerçekleştirmektedir.

Evden eve nakliyat taleplerinde evinizde bulunan tüm eşyaların paketlenmesi nakliyat firmamızın kadrolu personelleri tarafından uygun şekilde paketleyerek taşımaya uygun halde paketlemesini gerçekleştirerek taşımayı gerçekleştirir.

Ufak Tefek Eşyaların Paketlenmesi

Ufak tefek eşyaların paketlenmesini müşterilerimiz bazen kendileri tercih ederler. Bu gibi tercihlerde ise müşterilerimizin tercihlerine saygı duyarak gerekli uyarıları yapmak durumundayız.

Ufak tefek eşyalar diye nitelendirdiğimiz eşyalar; mutfak eşyaları, kitaplar, klasörler, kıyafetler ve evde bulunan demir başalar dışında geriye kalan tüm eşyalardır.

mutfak malzemeleri için kullanılabilir koli
mutfak malzemeleri için kullanılabilir koli

Mutfak Eşyalarının Paketlenmesi

Mutfak eşyaları; çoğu kırılacak eşyalar olmak üzere paketlenmesine ultra dikkat edilmesi gereken eşyalardır. Özellikle tabaklar ve bardaklar için kullanılması gereken havalı patpatlar her tabak arasına yerleştirilmeli ve bu eşyaları tümü paketleme sonrası komple bir daha sarılarak koli içerisine düzgün bir şekilde yerleştirilmesi gerekir. Yerleştirilmesi ise kolide sarsılmaması için kolinin içi boş bırakılmaması için düzenlenmesi gerekir.

Kolilerin diğer eşyalar için tercih edilen kolilerden daha sağlam olması gerekir. Yüksek korunaklı ve kalın koliler tercih edilmeli ki cam eşyaların ağırlığı sebebi ile kolinin altı göçebilme ihtimali vardır ve mutlaka üzerine kırılacak koli yazılması gerekir.

giysiler için kullanılabilir
giysiler için kullanılabilir

Giysilerin Paketlenmesi

Giysiler için kullanılan kolilerin mutfak malzemeleri için kullanılan koliler kadar yüksek korunaklı ve kalın olaması gerekmez. Giysilerinizin tümünü koliler içerisine yerleştirmeniz ve üzerine gerekli yazıyı yazmanız durumunda uygun şekilde paketlenmiş olacaktır. Nakliyat şirketimiz askılı kıyafetler için askılı dolap sistemini kullanır. Askılı dolaplar; taşıma süresinde eşyalarınızın karışmaması ve deforme olmaması maksatlı kullanılır.

 

Kitaplar ve Arşiv Paketlenmeleri

kitaplar için kullanılabilir koli
kitaplar için kullanılabilir koli

 

Kitaplar ve arşivler için kullanılan koliler daha yüksek korunaklı olmalıdır. Kitaplar bir araya gelince ağırlık yapılabilen malzemelerdir. Bir araya gelince oluşturduğu ağırlık kolinin dağılmasına sebep olabilir. Bu sebeple kolinin yüksek korunaklı ve kalın olması gerekir.

 

 

Kiler ve Depo Malzemeleri Paketlemesi

Hemen hepimizin evinde depo, kiler olarak kullandığı bir alan vardır. Kilerde bulunan eşyalara bağlı olarak değişiklik gösterebilir aslında paketlenmesi için. Bazı eşyalarınızı koliler içerisine yerleştirmeniz gerekebilir; bu eşyaların ağırlığına göre koli içerisine yerleştirebilirsiniz. Fazla ağır olan eşyaları kalın kolilere yerleştirmeniz, hafif olan eşyaları ise fazla kalın olamasına gerek olmayan kolilere yerleştirebilirsiniz. Bazı eşyalarınızı ise naylon torbalar olarak bildiğimiz torbalar içerisinde taşınabilir hale getirebilirsiniz.

Demirbaşların Paketlenmesi

Demirbaşlar; oturma grubu, yemek masası grubu, gümüşlük, yatak odası, gar dolaplar, beyaz eşyalar gibi kaba olan eşyalar için demir başlar tabirini kullanmaktayız. Bu tür eşyalar için siz müşterilerimizin kullanabileceği paketleme malzemeleri yeteri kadar korunaklı olmayacaktır. Bu sebeple demirbaşların paketlenmesini işinin ustasına bırakmanızı tavsiye ederiz.

Demirbaşlar için kullanılan ambalaj malzemeleri eşyanın hacmine, kütlesine göre planlanmaktadır. Genellikle kullanılan malzemeler; havalı patpat naylon kullanılmaktadır. Bu malzemeler korunaklı, mukavemeti yüksek, eşya hasar oranını minimize ederek taşınmasını sağlayacak olan ambalaj malzemelerdir. Bu sebeple siz değilde nakliyat şirketleri demirbaş eşyalarınızı paketle melidir.

Şehir içi nakliyat ve şehirler arası nakliyat hizmetlerini ustalıkla ve işlerinin ehli ekipler ile gerçekleştiren kadrolu personellerimiz, ambalajlama ve paketleme için Avrupa standartlarında korunaklı ambalaj malzemeleri kullanarak nakliyat süreçlerini sürdürmektedir.

Demirbaşlar ve tekstil ürünleri için kullandığımız ambalaj malzemeleri ;