Ofisimi Taşırken Nelere Dikkat Etmeliyim ?

Ofis taşınırken yapmanız gereken çok bir şey yok aslında ama en büyük yapmanız gereken doğru bir firma tercihinde bulunmanız dır. Doğru bir ofis taşıma şirketi ile anlaşma sağladınız taktirde yapmanız gereken çok bir şey kalmayacak ve beklediğiniz gibi zor bir süreç olmadığını bizzat görmüş olacaksınız. 

Ofis Taşıma Firmaları 

Ofis taşıma firmaları konusu aslında tahmin ettiğinizden de zor bir süreçtir. Ofis taşıması ofis taşıma şirketi bulmaktan daha kolay bir süreç olabilir doğru bir firma ile anlaşıldığı taktirde.. Ofis taşıma firmaları seçiminde dikkat edilmesi gerekenler vardır. Bunları sizlere listeleyeceğiz, bu yazıyı okuduktan sonra daha dikkatli olup doru firma seçiminde bulunmanız daha kolay olacaktır. 
 1. Kurumsal bir şirket ile anlaşma sağlamak 
  ofis tasimacilik
  ofis tasimacilik
 2. İş yeri taşıma için yeterliliğe sahip olması
 3. İş yeri taşıma belgesine sahip olması 
 4. Araçların kapalı kasa olaması önemlidir
 5. Yeteri kadar araç sahibi olması 
 6. Kadrolu ve işinin ehli personellere sahip olması 
 7. Ambalajlı olarak taşıma 
 8. Sigortalı olarak taşıma 
 9. Sözleşmeli olarak taşıma
Bu ve bunun gibi konular için dikkatli olmalıdır. Bu maddeler taşıma firmalarının doğru firma olduğunu belirleyecek unsurlardır. Büro taşıma için uygun olan nakliyat şirketi seçimine önem gösterip dikkat ettikten sonra sizlerin yapacakları aslına bakacak olursak tercihlerinize göre değişebilir. 

Çalışanlardan Yardım Almak

Ufak tefek ve arşiv dosyalarının toplanması aslında en çok zaman alan durumdur. Bu durumda iş yeri taşıma süreçlerinde çalışanlarınızdan destek alabilirsiniz bu noktada.. Çalışanlar kendi departmanlarında bulunan arşiv dosyaları ve diğer ufak tefek niteliklerinde ki eşyaların paketlenmesi için yardımcı olabilirler. Bu da taşıma süreçlerinin daha hızlı ilerlemesinde etkili olacaktır. 

Temin Edilmesi Gereken Malzemeler

Çalışanlarınızdan destek almanız durumunda paketleme için gerekli olan ambalaj malzemeleri vardır. Bunun için; koli gereklidir. Kolilerin karışmaması ve taşımayı karmaşık hale getirmemek için etiket gereklidir. Etiketler kolilerin hangi departmana hangi alana ait olduğunu belirlemek için en doğru seçim olacaktır. 

Yardımcı Firmalardan Destek Almak 

Yardımcı firmalardan destek almak; ofisin tadilatı süresinde ve sonrasında nakliyat şirketi dışında bir kaç firmadan daha destek almanız gerekecektir. Bu firmalar arasında dizayn, boya, elektrik, su, İnternet ve doğal gaz gibi durumlar için firmaların desteğine ihtiyaç duyabilirsiniz. Yardımcı şirketle ile taşıma süreçleri daha kısa sürede çözüme kavuşmuş olacaktır.
ofis taşıma
ofis taşıma

Firma Bilgilerini Güncelleme 

İletişim bilgilerini güncel tutmalı ve hatta taşımadan daha önce bunu yapmalıdır. Taşıma süreçlerinde bu aksayabilir veya aksilik çıkabilir bu durumda sizlerin yaşayacağınız sorunlar olabilir. Böyle problemler yaşamamak için iletişim bilgilerini güncelleyerek kartvizitler üzerinde ki adresi de güncel tutmalıdır. 

Siteler

Bir web sitesi sahibi iseniz web sitenizi güncel tutarak adresinizi güncellemeniz gerekmektedir. Aksi taktirde müşteri kaybı yaşayabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir