Ofis Taşıma da Nakliyat Firması

Ofis taşıma da nakliyat firması çok önemlidir. Yalnızca ofis taşımada da değil talep ettiğiniz tüm taşımalarda nakliyat şirketleri çok önemlidir. Taşımaya değer gördüğünüz tüm eşyalarınızın sorunsuz ve hasarsız taşınması gerekir. Bunun için seçiminizde dikkatli olmalı ve bunu göz önünde bulundurarak nakliyat firması seçimine önem vermelisiniz.

Ofis Taşıma Firmaları

Ofis taşıma firmalarına dikkat etmelisiniz. Ofis taşıma ev taşımadan daha farklıdır. Dolayısı ile evden eve nakliyatta gerekli olan uzman ekiplerin ofis taşımada daha farklı uzmanlık gerektirir. Ofis taşıma süreçleri vardır. Bu süreçleri adım adım ilerleyerek ancak doğru bir taşıma elde edilebilir. Ofis taşıma süreçlerini şu şekilde ilerlemektedir;

Ofis taşıma
Ofis taşıma
  1. Ekspertiz : Ofis taşımaları için önemli en önemli olan unsurdur. Mutlaka ama mutlaka iş yeri taşıma talebi edilen alanın bir uzman gözü ile kontrol edilmesi gereklidir. Ekspertiz yapılmadığı taktirde eşyalar sağlıklı taşınamayabilir. Aksi taktirde eşyaların taşınması kontrollü olmayabilir eşyalar için araç yeterli olamayabilir. Yalnızca araç değil ambalaj malzemeleri yeterli olmayabilir. Bu durumda eşyalar sağlıklı taşınamayabilir.
  2. Ofis taşıma planı : Uzman eksper personeli tarafından kontrolü yapılan iş yerinizi uygun şekilde ve problemsiz taşınması için gerekli olan önemli unsurlar arasındadır. Taşıma planı doğru şekilde hazırlanıp uygulandığı halde problemsiz bir taşıma gerçekleşmiş olacaktır.
  3. Taşıma ön hazırlığı : Taşıma planı hazırlandığı halde sonra ki adım olan ön hazırlık aşaması ofis taşıma şirketine kalmaktadır. Taşınacak olan eşyanın miktarı için yeterli olan ambalaj malzemelerini temin etmek. Yine eşya miktarına uygun olan araç sayısını belirlemek ve kaç araç gerekli ise taşıma için araç belirleyerek organize etmek.
  4. Nakliyat sözleşmesi : Taşıma fiyatının, araç sayısının, taşıma için belirlenen günlerin tarih şeklinde açıklandığı her şeyin açık ve net bir şekilde belirlendiği ve iş gören ile nakliyat şirketi arasında yapılan bir sözleşmedir.
  5. Nakliyat sigortası : Taşıma esnasında oluşabilecek hasara karşı bir önlem niteliğinde olan nakliyat sözleşmesi taşıma esnasında oluşabilecek hasarlara karşı yapılmaktadır.
  6. Taşıma günü organizesi : Büro taşıma için belirlenen taşıma günü için taşıma personelleri, monte de monte ekipleri ve bütün bu elemanların dışında gerekli olan bir de organizatör personel gerekli. Tüm ekibi yönlendiren, organize eden bir ekip sorumlusu gereklidir.
  7. Eşya yerleştirmesi : Taşınan eşyaların tekrar yerine yerleştirilerek taşımanın sürdürülmesi gerekir. De monte yapılan eşyaların monte edilmesi ve uygun yerlere yerleştirilmesi gereklidir.
  8. Ofis içi dizayn : Ofis taşımasını sonlandırmaya adım adım yaklaşırken son aşamalardan biridir. Ofis eşyalarının tümünün tek tek istekler üzerine dizayn edilerek uygun şekilde yerleştirilmesi yapılmalıdır.
  9. Taşıma sonrası eşya kontrolü : Taşımanın en son aşamasıdır. Bu durumda tüm eşyaların taşıması bittikten sonra araç içleri ve tüm departmanlar kontrol edilerek eksik olan eşya var mıdır? hasarlı olan eşya var mıdır? diye kontrol edilir. Sonrasında ekik olan veya hasarlı olan eşya yok ise taşıma sonlandırılır.

İstanbul ofis taşıma, Antalya ofis taşıma ve şehirler arası ofis taşıma için nakliyat firmaları seçimine dikkat ederek seçici davranmanız da fayda vardır. Yazımızı okuyarak dikkat edilmesi gereken hususlara dikkat edebilirsiniz.