Nakliyat Firması Neler Yapar?

Nakliyat firması neler yapar sorusunun cevabı aslında çeşitlilik gösterir. Bunun cevabını belirleyen hizmet talep eden müşterilerdir. Müşterilerin talepleri doğrultusunda ve istekleri doğrultusunda hizmet veren nakliyat şirketleridir. Taşıma şirketleri ile iletişime geçmeniz durumunda ücretsiz ekspertiz hizmetleri vererek ihtiyacınız olan hizmetleri sıralar ve sizlere destek olurlar.

ambalajlı nakliyat
ambalajlı nakliyat

Nakliyat firmalarının neler yapabildiğini şöyle sıralayabiliriz;

 1. Ücretsiz Ekspertiz: Ev taşıma, ofis taşıma, depo taşıma, fabrika taşıma, hastane taşıma gibi taşıma taleplerinin çoğu için ücretsiz olarak ekspertiz hizmetleri sunarak eşyalarınız için uygun ortamı hazırlarlar.
 2. Nakliyat sözleşmesi: Nakliyat firması ile müşteri arasında yapılan bir sözleşmedir. Bu sözleşme hem nakliyat firmasının hem de müşterinin haklarını korumak maksatlı yapılır. Karşılıklı haklar korunur.
 3. Nakliyat Planı: Nakliye planları ekspertiz hizmetleri sonucu ortaya çıkmaktadır. Taşıma planlarında yer alan ve
  mutfak malzemeleri için kullanılabilir koli

  önceden hazırlanan durumlar.

 4.  Gerekli olan araç etabı ve araç sayısı
 5. Taşıma için yeterli eleman sayısı
 6. Taşıma için zaman planlaması
 7. Binanın araç girişine uygunluğu
 8. Eşyanın alınacağı bina merdivenleri taşımaya uygunluğu
 9. Eşyaların teslim edileceği kat ve merdivenin taşımaya uygunluğu
 10. Her iki katlarda asansör kullanılma durumu
 11. Bina asansörü kullanılmıyor ise dış cephe asansör kullanılabilme durumu
 12. Ufak tefek eşyaların paketleme durumu
 13. Demirbaşlar için gerekli ambalaj malzeme miktarı
 14. Özel mobilyacıya ihtiyacın olup olmaması
 15. Tekstil ve giysiler için gerekli askılı dolap miktarı
 16. Nakliyat sigortası: Taşıma sürecinde eşyaların alacağı hasar olasılığını göz ardı etmemek adına alınan önlemdir.
 17. Taşıma ön hazırlıkları: Taşıma için gerekli araç, ekip ve ekipmanların taşıma günü öncesi hazır hale getirip taşıma gününe eksiksiz hazır halde olmak.
 18. De monte: De monte olabilecek eşyaları de monte etmeden taşımak doğru ve sağlıklı olmaz. Bu sebeple de monte olabilecek tüm eşyaların de monta olması gerekir.
 19. Ambalaj & paketleme: Sağlıklı taşımalar için de monte edilen eşyaların sonrasında ambalajlanması gerekir.
 20. Taşıma: Taşıma alanında uzman ve işinin ustaları tarafından gerçekleşmelidir.
 21. İstifleme: Araç içerisine eşyaların istiflenmesini doğru şekilde yapmak gerekir. Araç seyir halindeyken doğru istiflenme yen eşyalar düşüp kırılabilir.
 22. Yeni adrese yerleştirme: Yeni adrese yerleştirmesi sizi istekleriniz doğrultusunda yerleştirilir.
 23. Monte: De montesi gerçekleşen eşyaların tekrar monte edilerek kullanılabilir hale getirilmesi gerçekleşir.
 24. Eşya kontrolü: Taşıma sonucu araç içerisine yerleştirilen, taşınan ve yerleşen eşyaların kontrolü yapılarak eksik olan eşyaların tespiti yapılarak tekrar kontrolü sağlanır.
 25. Taşıma sonrası geri bildirimi: Taşıma sonrası yerleştirmeniz sonlandıktan sonra taşımadan memnun kalma durumunuz, şikayetçi veya eksik bulduğunuz taraflar, geliştirmeniz gereken yönler gibi durumları tespit ederek nakliyat firması eksik ve geliştirmesi gereken yönlerini tamamlamak.

Sıralanan tüm hizmetleri gerçekleştirmesini saplayabilecek olan firmalar ile çalışmanız daha doğru olacaktır. Hizmet aldığınız nakliyat şirketleri; bu hizmet şehir içi nakliyat veya şehirler arası nakliyat ve uluslar arası nakliyat hizmeti olabilir bu hizmetlerin tümünü kurumsal taşıma şirketlerinden destek alarak yürümelisiniz.

Kurumsal nakliyat hizmetleri verecek olan nakliye şirketleri ile anlaşmanız olduğu taktirde stresli olan taşıma süreçlerini kolaylıkla ve sizleri zorlamadan gerçekleştirir.