İstanbul’dan Muğla’ya Neden Taşınırlar? Kimler Taşınır?

Bugün sokaktan 10 kişi çevirsek muhakkak ki 10 kişinin 10 u da İstanbul’da yaşamak istemediğini belirtebilir rahatlıkla. İstanbul denilince akla gelen güzelliklerinden önce trafiği, orantısız göç alması sonucu ile daima dur durak bilmeyen nüfusu ve kalabalığı !!! Düşüncesi bile soğumanıza sebep oluyor değil mi ?

Tüm bunların yanı sıra İstanbul’da hayat oldukça pahalı aslında! Nüfus gelir düzeyinin alt seviyede olduğu ve yaşam standardının çok yüksek olmadığı bir şehir aslına bakarsak. Dizilerde yansıtıldığı gibi şatafatlı bir hayat maalesef ki İstanbul’da mevcut değil. Kalabalığından ve trafiğinden kendinize zaman ayıramadığınız ve ayırdığınız zamanında helak olduğunu görüyorsunuz ya da göreceksinizdir. 

İstanbul’da yıllardır yaşayan biri olarak söylüyorum; İstanbul’da evet her şey elimizin altında kolaylıkla istediğimiz her şeye ulaşabiliriz, diğer illere nazaran iş olanağı daha fazla evet,çok güzel bir şehir gezilecek görülecek zaman geçirebilecek çok fazla güzellikler ile dolu fakat o güzellikleri biz İstanbullular  olarak hep birlikte tüketiyoruz üstelik bunu çok hızlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

Çarpık kentleşme, trafik, gürültü ve gereksiz pahalı hayat koşulunu oluşturanlar yine biziz. Türkiye’nin hiç bir şehrinde bu kadar her şeyin elimizin altında olduğu bir şehir yoktur muhtemelen. Bu güzelliği biz el birliği ile bir cehenneme çevirdik. Evet bunu hepimiz birlikte yaptık.

Beyaz yakalı bir çalışanın hafta sonraları ve hafta içi saat 16:00 dan sonrası kendisine, sevdiklerine, eşine dostuna, arkadaşlarına ayırabileceği aslına bakacak olursak yeterli bir zaman dilimi vardır. Fakat iş çıkış saatleri genelde çok yoğun trafiğin var olduğu İstanbul’da saatlerce evinize gidemiyorsunuz. İş yorgunluğunuzun üzerine bir de yol yorgunluğu ekleniyor. Hafta içleri böylelikle iş ve yolda geçen koca bir hiç haline geliyor. Hafta sonları kalıyor elimizde, fakat hafta sonları ise İstanbul’un her karışı hınca hınç insan ile dolu oluyor ve adım atmanız bile güç haline geliyor değil ki özel araba ile bir yerden bir yere gitmek… Hafta sonları tercih edilirse pek bir şey anlamadığınız ve zamanınızı tüketen bir şehirde yaşadığınızı anlamanızı sağlayarak yorgun argın kendinizi yatağa atmanız şeklinde sonuçlanır. 

İşçi sınıfı ise haftada bir gün izni olan kişilerdir.Genel olarak hafta içi olarak kullanılan izin gününde haftanın yorgunluğunu mu atmak yoksa dinlenmek mi diye  ikilemde kaldığınız ve kararsızlık içinde geçip biten bir gün olarak sürdürülüyor genellikle.

Evet İstanbul’da bir gün içinde yapabileceğimiz çok şey var! Özellikle yaz ve ilkbahar sezonlarında cıvıl cıvıl olan adalar, şile gezilmek için tercih edilebilir. Kadıköy Eminönü vapurunda martılara simit atmak sonrasında balık ekmek yemek, Galata ya çıkıp bir kahve içmek, Taksim’in kalabalığında kaybolmak gibi gibi yapılabilecek çok şey var iken İstanbul’da uzun yıllar yaşayanlar bütün bunları yapmak için fazlası ile yorgun! İstanbul’da yaşayıp boğaz köprüsünden geçmeyen insanlarda var mesela..

Bu kadar güzel olan bir şehri el birliği ile bir hiç ve yaşanılamaz bir şehir haline getirdik ve İstanbul’dan taşınma istekleri büyük ölçüde artış gösterdi.. İstanbul’dan tam olarak kaçmak istiyor herkes. Kurtuluş olarak da genellikle tercih edilen Ege bölgesi oluyor. İzmir, Muğla, Aydın gibi illerimiz tercihler arasında ilk sıradadır. 

İstanbul’dan Muğla’ya Neden Taşınırlar ?

İstanbul’dan taşınmak için yukarıda yazdığımız sebepler fazlası ile yeterlidir. Hemen herkes bu ve bu gibi sebeplerden ötürü İstanbul’dan tam anlamı ile kaçmaktadır. İstanbul’dan taşınmak evet güzel peki nereye? Buna karar vermek oldukça zor olabilir aslında çünkü yalnızca taşınalım demekle olmuyor. Taşınacağınız yerde öncelikle iş olanağı olan ve hayatınızı sürdürmek için çalışabileceğiniz bir iş bulmalısınız. Bunun için iş olanağı olan ve aynı zamanda yaşamın çok pahalı olmadığı ve rahat bir şekilde yaşamınızı sürdürebileceğiniz bir şehirden yana kullanmalısınız tercihinizi.. Peki neresi mi?

Elbette ki güneşin, mavinin, yeşilin boyandığı Muğla! Evet o şehir Muğla olabilir! Saklı kalmış turistik illerimiz den olan Muğla kaliteli zaman geçirmek için var olan bir şehir niteliğinde adeta.. İş olanağı olan ve harika güzellikte ki Ege samimiyeti aradığınız yer Muğla evet !

İlçelerinin bir kısmını Akdeniz’e taşısa da Ege’nin incisi olan Muğla mutlaka ama mutlaka görülüp kaliteli zaman geçirilecek illerimizin içinde ilk 5 te yer alır.  Doğal güzellikleri, tarihi yapısı ve mavi ile yeşilin kucak kucağa oluşu sizlerin İstanbul’da geçirdiğiniz zamanın gereksiz ve koca bir ömür tüketme olduğunu gösterecektir.

 İstanbul’dan Muğla’ya Kimler Taşınır?

İstanbul’dan Muğla’ya beyaz yakalıların çoğu taşınmak ister. İş adamları genellikle İstanbul’da çalıştığı şirketin Muğla şubesine geçişleri için taleplerde bulunurlar.

Memurlar; tayin dönemlerinde yaşamak için tercih edilen iller arasında yer alır Muğla.

Öğrenciler; Öğrencilik dönemleri ve sonrasında Muğla’dan kopmak istemeyip hayatını orada sürdürmek isteyen çok sayıda öğrenci vardır.

Emekliler; yaşamının bundan sonrasını daha sakin bir şehirde sürdürmek isteyen önemli ölçüde emekli kitlesi de mevcuttur.

Gibi taşınmak isteyen topluluklar mevcuttur. Bu ve bunun gibi taşıma taleplerinde sizlerin İstanbul şehirler arası nakliyat firmaları ile anlaşmanız gerekir. Şehirler arası nakliyat şirketleri tercihiniz profesyonel hizmet veren nakliye şirketlerinden yana kullanmanız daha doğru olacaktır.

İstanbul Muğla evden eve nakliyat firmaları arayışınızda İstanbul Muğla nakliyat şirketleri ile bizzat kendinin yüz yüze görüşerek anlaşma sağlarsanız İstanbul Muğla evden eve nakliyat süreci daha kolay ve stressiz olduğunu göreceksinizdir.

Detaylı bilgi ve fiyat teklifi için; iletişim sayfamızdan ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir