İstanbul’dan Antalya’ya Kimler Taşınır? Neden Taşınırlar?

İstanbul’dan Antalya’ya Neden Taşınırlar?

İstanbul’da yaşamaktan sıkılmak çok normal bir durum iken İstanbul dışında nereye yaşanılır sorusu biraz düşündürebilir sizleri..  Tercihlerinize ve isteklerinize göre seçim yapma olanağına sahip olduğumuz her ili bir birinden özel ve güzel olan ülkemizde seçim yapma olanağına çokça sahipsinizdir.

İstanbul’da yaşam oldukça yorucu ve pahalıdır. Hafta sonunu kendinize ayırmak istediğinizde dahi kalabalıktan bir şey anlayamayacağınız ve gününüzün yarısından çoğunun trafikte geçtiği hatta insanı dışarı çıktığına bin pişman eden İstanbul’da yaşam fazlası ile yorucudur.

İstanbul, her şeyin elimizin altında olduğu metropol bir şehir evet ama aynı zamanda yaşam pahalı! Pahalı olan yaşamın yanı sıra bunaltıcı trafik ve çok fazla insan kalabalığı yoruyor bizleri artık. Özellikle son yıllarda İstanbul Avrupa yakasının yabancı uyruklu vatandaşların giderek artması ile artık Taksimde, Beyoğlu’da, Mecidiyeköy’de metrolarda metrobüslerde Türk vatandaşından çok yabancı vatandaşlar çoğunlukla ve ister istemez rahatsızlık vermektedir.

İstanbul’dan Uzaklaşmak İçin Antalya Doğru Seçim Mi ?

Kişiden kişiye değişiklik gösteren göreceli bir soru aslına bakarsak fakat şöyle ki sıcak severler için evet doğru seçim! Yalnızca sıcak olması değil aslında İstanbul’a oranla çok daha ekonomik olan Antalya’da, İstanbul’da sizi sıkan ekonomi bütçeniz Antalya’da çok rahat bir şekilde yaşamanızı sağlayabilir.

365 günün 300 günü güneşlidir neredeyse Antalya’da .. Bu da soğuk hava sevmeyen ve sıcak severler için güzel bir seçim olabilir. Antalyalılar kışın bile denize girebilmektedir. Yazın ortalama 28-36 derece aralığında olan sıcaklık kışın ise 10-20 derece arasında değişiklik göstermektedir.

Sıcak kanlı Antalyalılar! Şehrin sıcak sıcak kanlı insanları!
Güneşin hakim olduğu ve turunçgiller ile kaplı olan sokaklarda yaşam İstanbul’da çok daha güzel standartlardadır.

İstanbul’dan Antalya’ya Kimler Taşınır?

İstanbul Antalya evden eve nakliyat hizmetleri veren nakliye şirketimizden çok fazla Antalya İstanbul arası taşıma talepleri görülmektedir. Daha çok memurlar (tayin dönemlerinde), emekliler, İstanbul’da ekonomik zorluk çeken kişiler, İstanbul’un trafiğinden, kalabalığından sıkılan yorulan kişiler taşıma tercihinde bulunurlar. Memurlar, emekliler dışında önceki zamanda yolu Antalya’ya düşmüş iş seyahati yapan veya Antalya’da öğrenci olan kişilerin sonrasında Antalya’ya dönme istekleri doğrultusunda oluşan taşıma talepleri de görülmektedir. İstanbul’da çalışıp Antalya’da bulunan şubeye geçme talepleri adı altında iş seyahatleri de azımsanmayacak sayıdadır.

Antalya’nın her bölgesinde yaşamaya değer ve kendini iyi hissettiren bölgeler mevcuttur. Araştırmanız ve sizlere uygun olan bir yer seçmeniz gerekmektedir. Deniz, kum ve güneşin bol bol hakim olduğu bölge olan Antalya’da denize yakın olan bir yerde bulunmanız daha iyi olabilir tabii bu sizlerin tercihlerine bağlıdır. Fakat deniz sevmeyen çok az insan vardır. Antalya’da ikamet eden çoğu insanda deniz sevenlerden olmaktadır.

Denize yakın, müstakil bir ev hemen hemen herkesin hayalleri arasında yer alır. Hayalinizde böyle bir yaşam var ise Antalya bunun için gayet güzel bir seçim olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir