Evden Eve Nakliyatta Araç Seçimi

Evden eve nakliyat; stresli ve oldukça zor bir süreçtir. Bu süreçte destek alacağınız nakliyat firması önemlidir. Evden eve nakliyat firmaları seçimlerinizde dikkatli olmalısınız. Alacağınız hizmet kalitesini yalnızca nakliyat firması belirler. Bu sebeple dikkatli olarak özenle seçim yapmalısınız.

Evden eve nakliyat firmaları hizmet kalitelerini kullanılan araçlar, ambalaj malzemeleri ve personel eğitimi önemlidir. Öncelik olarak araçlar hakkında detaylı bilgi aktarımı sağlayacağız.

Evden Eve Nakliyat Araçları Nasıl Olmalıdır?

Evden nakliyat için öncelikli gerekler arasında ilk olarak yer alan araçtır. Araç ve araç seçimi önemlidir. Eşya taşıma için mutlaka kapalı kasa araç tercihinde bulunmalısınız. Kapalı kasa araçlar, eşyalarınızı kötü hava koşullarına karşın korunmasını ve zarar görmesini engeller. Açık kasa araç tercihi evden eve nakliyat için oldukça yanlış bir tercih olacaktır, tercih etmemenizi öneririz. Kötü sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

Eşya Miktarına Göre Araç Seçimi

Eşyanızın miktarına göre araç tercihi yapmanız oluşabilecek problemleri ön görmek ve ertelemek olacaktır. Eşyanızın miktarına uygun araç seçildiği taktirde eşyalarınız dışarıda kalmamış ve daha sağlıklı taşınmış olacaktır. Bunu en doğru şekilde koordine edebilmenin en kolay yolu ise ekspertiz hizmeti almanızdır. Ekspertiz hizmeti ile eşyalarınız yerinde görülecek ve eşya için en uygun taşıma aracı tercih edilecektir. Fakat sizler bunun için müsait olmayabiliyor veya yeteri kadar zamanınız yok ise eşyaya ait fotoğraf veya videolarını nakliyat firmaları ile paylaşmanız durumunda eşyanız için uygun araç seçimi yapılacaktır.

1+0 Veya 1+1 İçin Araç Tercihi;

1+1 veya 1+0 eşyalar için en uygun olan araçlar panelvan araç dediğimiz araçlardır. Eşyalarınızın rahatlıkla sığabileceği bir araçlardır. Bu araç tüm eşyalarınızın rahatlıkla sığabileceği bir araçtır. 1+1 ev ve 1+0 ev taşıma taleplerinde kullanılması gereken uygun araçlardır. Şehirler arası özel eşya taşıma taleplerinde tercih edilen araçlardır.

2+1 Ev Taşıma İçin Araç Tercihi;

2+1 ev taşıma için kullanılması gereken ve eşyalarınızın rahatlıkla sığabileceği kamyonet diye adlandırdığımız araçlar en uygun araç olacaktır. Şehirler arası nakliyat taleplerinde ise; bekar eşyası taşıma, öğrenci eşyası taşıma, çeyiz eşyası taşıma için kullanılması tercih edilebilir araçtır.

3+1 Ev İçin Araç Tercihi ;

3+1 eviniz için uygun olan araç tercihi kamyon olacaktır. Kamyon evinizde bulunan tüm eşyaların rahatlıkla sığabileceği ve üst üste gelemeden, ezilmeden takınılabilecek bir araçtır. Bu araç tercihi 3+1 ev eşyası için uygun olan araçtır. Tercihlerinizde göz önünde bulundurup dikkate almanızı öneririz. Şehri içi evden eve nakliyat için tercih edilir fakat şehirler arası parça eşya taşıma ve parsiyel taşımalar için iki eşyanın bir araya getirilmesi içinde kullanıldığı olabiliyor.

Dublex Evler İçin Araç Tercihleri;

Dublex evler için araç tercihleri kamyondan büyük araçlar tercih edilmelidir. 10 teker araç olarak adlandırılır bu araçlar ve şehir içi nakliyat taleplerinde tercih edilebilir. Fakat şehirler arası parsiyel taşımacılık taleplerinde de iki eşyanın veya parça eşyaların bir araya getirtilerek taşınması için kullanılabilir.