Evden Eve Nakliyat Fiyatı Hesaplama

Evden eve nakliyat fiyatları hesaplama aslına bakacak olursak tek bir unsura bakılarak belirlenen bir şey değildir. Nakliyat sektörü için fiyat unsuru gariptir ki firmadan firmaya değişiklik gösteriyor hemde küçük fiyat farkları olan farklılıklar değil. Evden eve nakliyat fiyatları firmadan firmaya arasında uçurum olacak şekilde değişiklik gösteriyor.

Evden Eve Nakliyat Fiyat Farklarının Sebebi

Evden eve nakliyat fiyat farkının sebebinin en temel sebebi evden eve nakliyat şirketleridir. Şirketler arası fiyat farklarının oluşma sebeplerini tahmin edersiniz ki firma kalite farkıdır. Evden eve nakliyat şirketi kaliteleri ve izledikleri politika açısından önemlidir. Evden eve nakliyat fiyatlarının değişiklik gösterme sebebini iki başlık altında sıralayabiliriz.

Firmaya Bağlı Unsurlar

 1. Nakliyat firmalarının faaliyette oldukları bölge, şehir : Aslına bakacak olursak en baş unsurlardandır. Günümüzde tüm nakliyat firmaları faaliyette bulunmadıkları bölgeler, şehirlerde bile faaliyet gösterdiklerini söyleyerek hizmet vermek için fiyat verirler. Örneğin; İstanbul Anadolu yakasında faaliyet gösteren bir evden eve taşımacılık şirketi İstanbul Avrupa yakası nakliyat taleplerinde aracı Anadolu yakasından çıkaracağı için maliyet artış gösterir. Bu sebeple özellikle adreslerine bakmalı nakliyat şirketlerinin.
 2. Kullanılan Araçlar : Evden eve taşıma için uygun olana araçlar kapalı kasalı araçlardır. Firmalar kendi bünyesinde bulunan kendilerine ait olan araçlar ile hizmet verince fiyat farklı, araç kiralama yapıp hizmet verince fiyat farklı olur.
 3. Personel Kadrosu : Bazı firmalar aile firması olup tam anlamı ile çoluk çocuk birlikte çalışırlar. Bazı firmalar ise sağdan soldan vasıfsız eleman çalıştırır fakat bazı firmalar ise kendileri ile devamlı çalışan kadrolu personellere sahiptirler. Personel giderlerine ve iş için gerekli olan personel sayısına göre değişiklik gösterir.
 4. Ambalaj malzemeleri : Kullanılan ambalaj malzemeleri mukavemeti yüksek, Avrupa standartlarına uygun olan ambalaj malzemeleri olabiliyor, hiç malzeme kullanılmaya bilinir veya 2. kalite malzeme kullanımına göre değişiklik gösterebilir.
 5. Firmanın gerçek bir firma olup olamadığı da önemlidir bu durumda çünkü nakliyat şirketi ile alakası olmayıp komisyonculuk yapan kişiler piyasayı bilmeyişlerinden kaynaklı olarak ucuz fiyat teklifleri verebilirler.

Evden eve nakliyat

Evden eve nakliyat

Müşteriye Bağlı Unsurlar

 1. Eşya miktarı : Evden eve nakliyat talepleri 1+0, 1+1, 2+1, 3+1 dubleks, tripleks, müstakil ev veya villa taşıma talepleri olabilir. Bunlar dışında bir de şehirler arası çeyiz, öğrenci, bekar, ambar taşıma ve parça eşya taşıma talepleri olabiliyor. Taşınacak eşyaya göre değişiklik gösterir nakliyat fiyatları.
 2. Eski adres ile yeni adres arasında ki mesafe : Şehirler arası nakliyat ve şehir içi nakliyat taleplerinde eşyanın alınıp teslim edileceği noktalar arasında ki mesafe fiyatı belirleyen önemli unsurlardandır.
 3. Merdiven katları : Merdivenin taşımaya uygun olup olmadığı, geniş veya dar olması gibi etkenler de taşıma fiyat unsurunda etki gösterir.
 4. Asansör kullanma durumu : Bina asansörü kullanılıyor mu ? Bina asansörü boyutu ? Kullanıma uygun mu ve açık mı ? sorularının yanıtları etki gösterir.
 5. Aracın binaya yanaşma durumu : Araç binaya yanaşıyor ise problem yok fakat yanaşmıyor ise mesafenin ne kadar olduğu da önemlidir ve fiyatta etkili olur.
 6. Paketlenecek eşya miktarı : Ambalaj malzemeleri maliyetleri eşya miktarına göre değişiklik gösterdiği için paketlenecek eşya miktarı önemlidir.
 7. De monte ve monte edilecek eşya miktarı : De monte edilecek çok sayıda eşya var ise buna uygun olarak eleman sayısı belirlenmelidir.
 8. Eşyanın ne kadar kullanıldığı : Yeni kullanılmaya başlanılmış bir eşya ise ambalaj malzemeleri yeni kullanılabilir tercihe göre, ultra hassasiyet gösterilmelidir gibi durumlar etkilidir.
 9. Taşıma için belirlenen gün sayısı : Bazı taşımalar için bir gün yeterli olacaktır fakat bazı taşımalar için minimum iki gün gereklidir.
 10. Taşıma için belirlenen personel sayısı : Taşınacak olan eşyaya göre değişiklik gösterir ve elaman sayısı fiyatta en çok etkisi olan unsurlar arasında yer alır.
 11. Taşıma için belirlenen araç sayısı : Özellikle tripleks ve villalar için birden fazla araç gerekebiliyor. Bu durumlarda fiyatı etkileyen unsurlar arasında yer alıyor araç sayısı.
 12. Taşıma çeşidi : Taşıma çeşitlerimiz arasında özel taşıma ve parsiyel taşıma yer almaktadır. Özellikle şehirler arasında daha çok etili olur taşımalar fakat genel olarak özel taşıma tercih edilmektedir. Parsiyel taşıma daha çok parça, öğrenci, bekar, çeyiz ve bekar eşyası taşıma gibi taleplerde tercih edilmektedir.

  • akdeniz diyor ki:

   Merhabalar Ebru hanım,

   talebiniz anlaşılamamıştır daha detaylı bilgi için; 444 07 34 nolu whatsApp hattımıza talebinizi oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir