Eşya Depolama Nedir? Neler Depolanabilir ?

Eşya Depolama İhtiyaçları Nelerdir, Nasıl Oluşur?

Eşyalar; eşyalarımız hayatlarımızdan kesitler barındıran, anı, hatıra olarak nitelendirdiğimiz ve bizler için önemli olan eşyalar vardır. Bu eşyalar kimi zaman sevdiğimiz, hayatımızda değeri ve yerleri ayrı olan insanların bize armağan ettiği veya o insanlardan geriye kalan hatıralar olabilir.Kimi zamanda bizim için önemli olan zamanlardan geriye kalan eşyalardır. Ya da geçmişte kullandığınız şimdi ki zamanda kullanmanızı gerektirmeyecek fakat sonra ki zamanda ihtiyacınız olabilecek eşyalarınız olaması durumu depolama gerektirir.

Zaman geçtikçe eski, kaba ve yer kaplayan eski eşyaların yerini gelişen ve değişen teknolojinin etkisi ile eşyalar daha teknolojik ve kullanımı kolay olan eşyalar aldı. Bu durumda hem yenilikçi olmak, hem yaşam alanınızı genişletmek hem de daha teknolojik eşyalar kullanmak istersiniz. Bulunan eşyalarınızı değiştirmek fakat eski eşyalarınızın hatırasını da bir kenara atmak istemiyor olmanız depolama gerektirebilir.

Şehirler arası nakliyat taleplerinde genellikle görülen daha iyi bir ev bulma veya işlerin netleşmemesi durumunda depolama ihtiyaçları duyabilirsiniz.

Emlakçı, ev sahibi ile yapılan anlaşmanın bozulması veya son anda yapılan değişiklik sebebi ile eşyaların yeni bir ev bulunana kadar depolama yapılması gerekir.

İş yerinizde ki eşyaları çeşitli sebeplerden dolayı bir süre kullanmayacak olmanız.

Ofis taşıma gibi durumlarda iş yeri eşyalarınızın bir kısmını kullanmaktan vazgeçme durumunuz veya yerine yenisini alıp eski eşyalara sonrasında ihtiyaç duyulabilme durumunu depolama gerektirir.

Eşya Depolama Nedir?

Yukarıda sıraladığımız durumlar ile karşı karşıya gelmeniz durumunda eşya depolama ihtiyacı duyarsınız. Bu durumda bulunduğunuz bölgeye en yakın yerde depolama hizmetleri veren eşya depolama firmaları ile görüşme sağlarsınız. Karar verirken kararınızı öncelikle firmaya duyduğunuz güven önceliklidir.

Eşya Depolama Alanları Nasıl Olmalıdır?

eşya depolama
eşya depolama
  • Havadar
  • Geniş
  • Ferah
  • Yüksek girişli
  • Korunaklı
  • Haşerelerin olmadığı
  • Temiz
  • Güvenli

Eşya Depolama Firmalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eşya depolama firmaları arasında seçim yapmanız durumunda karşınıza çok fazla depolama hizmetleri veren evden eve nakliyat şirketleri ve aynı zamanda eşya depolama şirketleri çıkacaktır. Bu durumda köklü ve eski olan nakliyat firmalarını tercih etmelisiniz. Size hizmetten önce güven verebilen ve eşya depolama süreçlerini sigortalı olarak sürdürebilen bir firma ile anlaşma sağlamanız eşyalarınızın depolama süreçlerini uygun şekilde sürdürmesini sağlar. Eşya depolama şirketlerinin eşyalarınızı en sağlıklı ve doğru şekilde istediğiniz sürelerde depolayabilen eşya depolama firmaları ile anlamalısınız.

Neler Depolanabilir?

Depolanmasını istediğiniz tüm eşyalar depolanabilir. Bunlar ev eşyaları, ofis eşyaları, hastane eşyaları, banka eşyaları, fuar ve stant malzemeleri, depo ve arşiv malzemeleri, tekstil malzemeleri, kitaplık ve kütüphane malzemeleri gibi depolanabilecek sıvı ve akışkan olmayan eşyaların tümünü dilediğiniz sürelerde depolayabilir.

Yalnızca anahtarı sizde bulunan konteynerler da eşyalarınız temiz, havadar, ferah, titiz, haşereden uzak ve sigortalı olarak dilediğiniz sürelerde kalabilir. Depolama fiyatları eşya depolama hizmetleri veren nakliyat şirketimiz tarafından oldukça ekonomik fiyatlar ile sürdürülür. Detaylı bilgi ve fiyatlar için; İletişim